Przedszkole czeka na pozwolenia

Otrębusy

Zakończyła się budowa nowego przedszkola przy zespole szkół w Otrębusach. Nie wiadomo jednak, kiedy w placówce rozpocznie się nowy rok szkolny. Obiekt czeka na niezbędne pozwolenia.

Budowa nowego obiektu przy otrębuskim zespole szkół rozpoczęła się w drugiej połowie ubiegłego roku. Docelowo placówka przyjmie setkę dzieci i zastąpi dużo mniejsze przedszkole przy ul. Wiejskiej. Kiedy się to stanie? Zarówno rodzice maluchów jak i władze gminy mają nadzieję, że jak najszybciej. Jednak najpierw obiekt musi uzyskać wszystkie konieczne pozwolenia.

– Prace budowlane związane z budową przedszkola przy ul. Piaseckiego w Otrębusach zostały zakończone w połowie sierpnia a potem przystąpiliśmy do przewidzianych przepisami formalnych procedur oddania budynku do użytkowania. W ubiegłym tygodniu swoją obowiązkową kontrolę przeprowadził Sanepid a w tym tygodniu spodziewamy się kontroli inspektorów Państwowej Straży Pożarnej – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Formalności jest więcej. – Mam nadzieję, że w pierwszych dniach września złożymy zgłoszenie budynku do użytkowania do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie. Ostateczny termin oddania budynku do użytkowania będzie zależał już tylko od terminu obowiązkowej kontroli PINB i daty wydania decyzji pozwolenia na użytkowanie – tłumaczy brwinowski włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.