Przeczytaj Dodatek Motoryzacja

Region

Kierowcy często denerwują się podczas jazdy. Powodem ich frustracji jest zachowanie innych uczestników ruchu. Jakie powinny być dobre zwyczaje na drodze? Co kierowca musi mieć w samochodzie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz w Dodatku Motoryzacja. Zapraszamy do lektury!

Na drogach często dochodzi do nerwowych sytuacji. Złe emocje odbierają zdolność racjonalnego myślenia i między kierowcami dochodzi do sprzeczek. Jak tego uniknąć? Warto wcześniej planować podróż, aby nie spóźniać się do pracy. Należy również zapoznać się z zasadami kultury jazdy. O co chodzi? Przede wszystkim o to, aby nie utrudniać jazdy innym kierowcom. Nie należy zajmować lewego pasa, kiedy nie wyprzedzamy. Do miłych gestów zaliczamy również umożliwienie zmiany toru jazdy innym uczestnikom ruchu.

Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w system bezkluczykowy. Jednak dla złodziei to nie problem. Posiadając transmiter mogą wydłużyć długość emitowanych przez kluczyk fal, a następnie otworzyć i odpalić pojazd. Czy można z tym skutecznie walczyć?

Ceny paliw są niższe niż rok temu, a więc niektórzy kierowcy mocniej naciskają na pedał gazu. Eco-driving odchodzi w zapomnienie. Czy na pewno? Jednak warto zauważyć, że oszczędna jazda wcale nie musi być powolna i nudna. Kierowcy często zadają pytanie, co trzeba obowiązkowo mieć  w samochodzie. Okazuje się, że potrzebna jest gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Apteczka już niekoniecznie.

Sprawdźcie, co jeszcze dla Was przygotowaliśmy! Miłej lektury! 

Pobierz Dodatek Motoryzacja
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.