Przebudują problemowe skrzyżowanie

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna bierze się za drogi. Na początek miasto przygotowało plan, swoje zdanie wyrazili mieszkańcy, a więc nadszedł czas na modernizację ulic. W ramach prac ma zostać przebudowane skrzyżowanie u zbiegu Lipowej-Bukowej-Sosnowej-Topolowej.

W listopadzie odbyło się spotkanie, podczas którego mieszkańcy mogli wyrazić swoje zdanie na temat planowanych remontów. – Przede wszystkim poruszana była kwestia bezpieczeństwa. W ostatnim czasie w Podkowie pojawiło się kilka wyniesionych skrzyżowań. Mieszkańcy chcieli, aby takie rozwiązanie zastosować w przypadku Jodłowej i Orzechowej – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Planowana jest również przebudowa skrzyżowania ulic Lipowej-Bukowej-Sosnowej-Topolowej. To jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Podkowie. Kierowcy narzekają, że jest tam ograniczona widoczność a przechodnie mają trudności, aby przejść na drugą stronę jezdni.

Zmiany dotkną również Bukową na odcinku Lipowa-Reymonta oraz ul. Reymonta, od ulicy Żeromskiego do ulicy Słowackiego. W tym przypadku chodzi o modernizację nawierzchni.

Drogowe plany Podkowy są bogate. Pojawia się pytanie, czy uda się wyremontować wszystkie ulice jednocześnie? – Planujemy dokonać podziału na kilka zadań. Konsultowaliśmy już nasze propozycje z konserwatorem odnośnie kolorystyki oraz kwestii technicznych. Teraz czekamy na opinie i pozwolenia. Zobaczymy również jak będą wyglądały nasze możliwości finansowe – opisuje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.