Przebudują Myśliwską i Słoneczną

Brwinów

Chodzi o ulice zlokalizowane w Brwinowie. Myśliwska zostanie przebudowana na odcinku od Grodziskiej do Żwirowej, natomiast Słoneczna od Sportowej do Myśliwskiej.

Na inwestycje drogowe gminy przeznaczają rocznie miliony złotych, ale to i tak nie wystarcza. Przykłady miejsc gdzie brakuje jakiejkolwiek nawierzchni można mnożyć. Stan dwóch ulic w Brwinowie ulegnie dużej zmianie. Na Myśliwskiej znajdują się cztery skrzyżowania, a szerokość jezdni wynosi od 4,5 do 5 m. Problem w tym, że jest ona wykonana z żużlu. Podobnie jest na ul. Słonecznej… A warto dodać, że znajdują się przy niej nie tylko zabudowania jednorodzinne, ale i szkoła oraz boisko. 

Jakie pojawią się zmiany? Na ul. Myśliwskiej przewidziano: budowę utwardzonej jezdni, poboczy i odcinka chodnika, remont istniejących zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej z włączeniem w istniejący kanał deszczowy w ul. Grodziskiej wraz z odtworzeniem nawierzchni w jej pasie drogowym, budowę kanalizacji deszczowej wraz z komorami drenażowymi, regulację wysokościowa trzech bram do posesji oraz jednej furtki, wycinkę kolidujących z inwestycją drzew, zagospodarowanie zielenią nieutwardzonego terenu pasa drogowego. Natomiast na ul. Słonecznej oprócz budowy samej nawierzchni powstaną też chodniki.

Po zakończeniu prac zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Na ulicach będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.