Przebudowa 719 stoi w miejscu

Region

Trasa 719 to droga, która łączy Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Pruszków z Warszawą. Niestety kierowcy skarżą się na stan nawierzchni. Dodatkowym problemem jest brak sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulica Brzozową.

Trasa 719 jest drogą wojewódzką, stanowiącą główne połączenie okolicznych miast z Warszawą. W ostatnim czasie do naszej redakcji wpłynął list z zapytaniem dotyczącym remontu tej trasy na odcinku od Pruszkowa do Otrębus. – Droga jest dziurawa i nierówna, dodatkowo brak jest tu utwardzonego pobocza, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy – podkreśla nasz czytelnik.

Postanowiliśmy dowiedzieć się czy Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą trasy 719 planuje w najbliższym czasie remont drogi. – Przebudowa drogi woj. nr 719 jest na etapie opracowania dokumentacji. Ze względu na brak decyzji środowiskowej biuro projektowe nie może sfinalizować prac. Postępowanie w sprawie decyzji prowadzone jest już od 28 miesięcy – poinformowała nas Monika Burdon rzecznik prasowy MZDW – Z uwagi na to, że wydana w dniu 5 V. 2009 r. decyzja przez burmistrza Brwinowa została uchylona i sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia. Decyzja środowiskowa jest kluczową decyzją w procesie projektowym warunkującą postęp dalszych prac projektowych – podkreśla. Remont i przebudowa ma dotyczyć odcinka miedzy Pruszkowem a Milanówkiem.

Dodatkowym problemem zgłoszonym przez naszego czytelnika jest skrzyżowanie trasy 719 z ulicą Brzozową prowadzącą do Komorowa –  Wielu kierowców chcących skręcić w lewo z trasy w kierunku Komorowa lub wyjechać z Brzozowej w kierunku Grodziska ma bardzo duży problem. W tym miejscu panuje bardzo duże natężenie ruchu, a dodatkowo brak jest sygnalizacji świetlnej – podkreśla czytelnik – Gdy ktoś chce wykonać lewoskręt musi liczyć na uprzejmość kierowców jadących na wprost – dodaje.

– Jeśli chodzi o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ulicą Brzozową, to projekt przebudowy drogi 719 zakłada w tym miejscu budowę sygnalizacji – poinformowała nas Monika Burdon – Budowa jest planowana przy przebudowie drogi 719. Sygnalizacja ta dostosowana będzie do natężenia ruchu na dwupasmówce – zaznacza pani rzecznik.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.