Pruszkowski urząd zbiera karmę dla zwierząt

Pruszków

Wydział Ochrony Środowiska w Pruszkowie prowadzi zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w punkcie tymczasowego przetrzymania przy ul. Południowej.

W biegu codziennego życia często nie zwracamy uwagi na bezdomnych czworonogów. Porzucony pies czy kot, tak jak każdy żywy organizm do życia potrzebuje pożywienia. W miejscach gdzie zwierzaki oczekują na nowy dom i właściciela karmy nigdy nie jest zbyt wiele.

W ubiegłym roku w grudniu pruszkowski WOŚ prowadził zbiórkę dla psów przebywających w punkcie tymczasowego przetrzymania bezdomnych zwierząt przy ul. Południowej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pruszkowian. – Chcemy żeby to był stały model w tym roku. Punkt adopcyjny i czasowego przetrzymywania psów jest na ul. Południowej, która jest oddalona od centrum miasta. Chcemy ułatwić mieszkańcom przekazanie karmy dla zwierząt – mówi Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Kiedy zbierze się większa ilość pokarmu wtedy zostanie przewieziona do wspomnianego miejsca.

Ludzie o dobrym sercu, którym nie jest obojętny los naszych czworonogich przyjaciół mogą kupić dowolną karmę i pozostawić w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie przy ul. Kraszewskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.