Pruszkowski finał Szlachetnej Paczki

Pruszków

Jedenaście rodzin z Pruszkowa i okolic otrzyma niezwykły świąteczny prezent. W mieście trwa finał akcji Szlachetna Paczka. W sobotę i niedzielę wolontariusze przekazują dary potrzebującym.

Jak wygląda finał w Pruszkowie? – To dwa dni pięknego finiszu. W tym roku pomagamy jedenastu rodzinom z Pruszkowa i okolic. W sobotę rozwieźliśmy część paczek, wolontariusze będą pracować także w niedzielę, bo wtedy dotrą do nas kolejne prezenty od darczyńców. Wśród podarunków są lodówki, kuchenki gazowe, pralki, meble i wiele innych – mówi Małgorzata Kowalska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki w Pruszkowie.

Pomoc otrzymają osoby naprawdę jej potrzebujące. – W tym roku pomagamy rodzinom w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych. To przecudowni ludzie, ale w tarapatach życiowych, w niezawinionej biedzie – podkreśla wolontariuszka pruszkowskiej akcji.

Pruszkowski sztab Szlachetnej Paczki znajduje się w Gimnazjum nr 4 przy ul. Hubala. Każdy z darczyńców witany jest kawą, herbatą, słodkim poczęstunkiem i przede wszystkim uśmiechem. Ale nie tylko. – Książnica Pruszkowska przekazała nam piękne albumy o historii miasta, które są prezentem i podziękowaniem dla naszych darczyńców. Drukarnia Indruk wsparła nas naklejkami, nimi również dziękujemy tym, którzy postanowili w tym roku pomagać – wyjaśnia Małgorzata Kowalska.

Podobne finały trwają w miastach i miejscowościach całej Polski. W naszym regonie Szlachetna Paczka pojawiła się w tym roku także w Piastowie, Brwinowie, Milanówku, Grodzisku i Nowej Wsi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.