Pruszków: Zbiórka darów dla powodzian

Region

W ubiegłym roku wiele terenów w naszym kraju zostało zalanych wodą w wyniku powodzi. Niestety wielu ludzi dotkniętych tragedią wciąż czeka na pomoc.

W ciężkiej sytuacji znajdują się mieszkańcy wsi Świniary pod Sochaczewem. Wskutek przerwania wału wieś i okoliczne tereny zostały zalane wodą. Mimo otrzymanej dotychczas pomocy nadal brakuje mebli i sprzętu AGD.

Stowarzyszenie Motocyklistów BRUTA oraz Prezydent Miasta Pruszkowa zachęcają mieszkańców do udziału w akcji „Pruszków Powodzianom”, która ma na celu zebranie darów dla mieszkańców wsi Świniary i okolic. Zbiórka zostanie przeprowadzona 13 lutego przed kościołem Św. Kazimierza w Pruszkowie w godzinach 9.00-15.00. Po zbiórce, jeszcze tego samego dnia, wszystkie dary zostaną przewiezione i przekazane mieszkańcom.

Najpotrzebniejsze rzeczy to obecnie:
– meble do spania (tapczany, wersalki, łóżka),
– stoły, krzesła, taborety, ławy,
– szafy i regały,
– kuchenki gazowe
– dywany i chodniki
– konserwy i makarony oraz inne produkty spożywcze o długiej przydatności

Jeśli ktoś posiada dary do przekazania, ale nie może dostarczyć ich na miejsce zbiórki osobiście, wystarczy zadzwonić pod numer 794 515 564 do Pana Sławka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.