Pruszków: Rowerzyści jeżdżą pod prąd

Region

Na ul. Ołówkowej w Pruszkowie rowerzyści łamią przepisy. Ta ulica jest w większości jednokierunkowa a oni jeżdżą pod prąd - alarmuje nas "Zdesperowany kierowca".

„Przejeżdżam tamtędy prawie codziennie samochodem. Ulica ta na odcinku od ulicy Mokrej do zakładów Herbapol jest ulicą jednokierunkową. Prawie codziennie jadąc ulicą Ołówkową jestem świadkiem jazdy rowerzystów pod prąd (od strony ul. Powstańców w stronę stacji PKP). Czy rowerów nie obowiązują przepisy drogowe??? Na nic zdają się moje uwagi na temat ruchu drogowego skierowane w kierunku łamiących przepisy. Może przydałby się tam jakiś patrol Straży miejskiej nie wspominając już o Policji.” – pisze nasz czytelnik, który podpisał się „Zdesperowany kierowca”.

Pod tablicę wezwaliśmy obie służby wspomniane w powyższym liście. Policja nie zauważyła tam problemu i nie widzi potrzeby interwencji. – Nie mamy zgłoszeń z tego miejsca. Nie ma takiej sytuacji, że któryś z policjantów cały czas tam stoi i pilnuje, czy jakiś rowerzysta nie łamie przepisów – mówi nadkom. Sławomir Grześ z pruszkowskiej policji.

Więcej troski wykazał Włodzimierz Majchrzak, komendant Straży Miejskiej. – Nie przypominam sobie zgłoszeń w tej sprawie, ale przyjrzymy się temu miejscu – obiecał.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.