Pruszków i inne miejscowości nawet do trzech dni bez wody…

Region

Wczoraj, 13 maja doszło do uszkodzenia pruszkowskiej magistrali wodociągowej. Jej naprawa może potrwać nawet do 72 godzin, czyli trzech dni. Bez wody zostaną nie tylko mieszkańcy powiatu pruszkowskiego, ale i warszawskich dzielnic Ursusa oraz Włoch.

Jak informuje MPWiK wypływ wody nie zagraża bezpieczeństwu i jest pod stałą kontrolą służb technicznych. Obecnie spółka przygotowuje się do jak najszybszego przeprowadzenia naprawy, ta ma się rozpocząć we wtorek, 17 maja o godz. 8.00.

Gdzie nie będzie wody? – W trakcie prowadzenia prac mieszkańcy Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Reguł oraz dzielnic Ursus i Włochy będą odczuwali spadek ciśnienia lub całkowity brak wody, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków – napisano na stronie MPWiK.

Przeprowadzenie naprawy utrudnia fakt, że magistrala położona jest dziewięć metrów pod ziemią. Przewidywany czas tej operacji to 24 godziny. Jednak spółka zaznacza, że wszystko może przedłużyć się nawet do 72 godzin. – Oszacowanie czasu usunięcia awarii będzie możliwe po wykonaniu wykopu i oględzinach perforacji. Pierwsze, przybliżone informacje zostaną podane we wtorek, około godz. 15:00 – czytamy dalej.

Jak zwykle w takich przypadkach MPWiK ustawiła beczkowozy. Gdzie?

1. Pruszków
  – ul. Emancypantek róg ul. Lalki
  – ul. Antka róg ul. Placówki
  – ul. Sienkiewicza 5
  – ul. Bolesława Prusa 35
 
2. Piastów
  – ul. Łukasińskiego (przy AWAKU, os. Ogińskiego)
  – ul. Piłsudskiego 56
 
3. Michałowice
  – ul. Szkolna 15 (przy szkole)
  – ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a ul. 11. Listopada
 
4. Reguły
  – ul. Wiejska róg ul. Krótkiej
 
5. Opacz Kolonia
  – ul. Centralna przy WKD
 
6. Warszawa
  – ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
  – ul. Wojciechowskiego 37
  – ul. Magnacka 3
  – ul. Ryżowa 48
  – ul. Warszawska 59

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.