Protest przeciw 400 kV, policja wyznaczyła objazdy

Region

W niedzielę na głównych drogach powiatu grodziskiego będzie trwał protest przeciwko przebiegu linii wysokiego napięcia. Policjanci zamierzają kierować samochody na objazdy. Sprawdźcie w jaki sposób jechać aby dotrzeć do celu.

Niedziela, 28 sierpnia będzie jednym z najtrudniejszych dni w roku dla kierowców poruszających się po naszym regionie. To czas powrotów z wakacji i „weekendowych wypadów”. Oliwy do ognia doleją mieszkańcy strajkujący przeciwko linii 400 kV. Planują zablokować trzy odcinki ważnych dróg jednocześnie…

Protesty zaplanowano na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Oddział na skrzyżowaniu ul. Chełmońskiego i Słonecznej w godzinach 15.00-20.00, na drodze wojewódzkiej nr 719 w Jaktorowie na ul. Warszawskiej w godz. 15.30-20.00 oraz na skrzyżowaniu ul. Radziejowickiej i Chmielnej w Makówce od 16.00 do 20.00.

Policja wyznaczyła już objazdy. Jakie? – Najtrudniejszym miejscem będzie trasa krajowa nr 8. Kierującym jadącym z Warszawy sugerujemy skręcić w prawo do miejscowości Józefina, następnie w miejscowości Adamowizna w lewo w ul. Niedźwiedzią, po czym w lewo w ul. Radziejowicką w Janinowie do Makówki, dalej w Makówce z uwagi na protest ul. Chmielną do Kuklówki, skąd można dojechać do Radziejowic i do miejscowości Oddział i dalej do Żyrardowa. Inny planowany objazd w kierunku Katowic będzie prowadził przez miejscowości Huta Żabiowolska-Żabia Wola-Kaleń-Skuły-Piotrkowice-Chudolipie na drogę nr 50 w kierunku Grójca i Mszczonowa – informuje asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Wszyscy jadący w stronę stolicy będą skierowani do węzła Wiskitki na autostradę A2. Natomiast objazdy w Jaktorowie będą prowadzone mniejszymi uliczkami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.