Proletaryat zagra dla bezdomniaków

Grodzisk Maz.

Koncert na rzecz bezdomnych zwierząt to w Grodzisku Mazowieckim już tradycja. Na tegorocznej odsłonie Dog Rock nie zabraknie gwiazd rockowej sceny. Dla bezdomniaków zagra grupa Proletaryat.

Grodziska Straż Zwierząt już po raz trzeci organizuje koncert charytatywny dla swoich podopiecznych. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie karmę i utrzymanie 50 podopiecznych straży. – Organizacja koncerty jest możliwa dzięki zaangażowaniu muzyków, naszych sponsorów i partnerów. Za to wielkie „dziękujemy” – podkreślają organizatorzy.

Tym razem dla grodziskich bezdomniaków zagra grupa Proletaryat. Rockowy zespół z Pabianic powstał w listopadzie 1987 r. Pierwotny skład grupy to wokalista Tomasz Olejniak, gitarzysta Jarosław Siemienowicz, basista Dariusz Kacprzak i perkusista Robert Szymański, którego szybko zastąpił Zbigniew Marczyński. Zespół pierwszy sceniczny sukces odniósł w Jarocinie w 1989 r. gdzie zdobyli Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy.

Przez 29 lat zespół tworzyli rozmaici muzycy. Dziś z pierwotnego składu pozostali tylko Tomasz Olejnik i Dariusz Kacprzak. Proletaryat tworzą również Wiktor Daraszkiewicz i Robert Hajduk. Rockowcy w trakcie blisko 30 lat działalności wydali 11 studyjnych albumów. Wydany w 1994 r. album „IV” zyskał status złotej płyty. Z tego krążka pochodzą takie przeboje jak „Do góry”, „Jak ptak”, „Nie masz nic”.

W Grodzisku grupa zagra akustyczny koncert. Na scenie pojawi się również gość specjalny. Będzie to Stefan Machel z grupy TSA, która na Dog Rocku grała w 2015 r.

Koncert dla grodziskich bezdomniaków odbędzie się w piątek 8 kwietnia w Grodziskim Centrum Kultury. Start zaplanowano na godz. 20.00. Bilety-cegiełki w cenie 50 zł do nabycia w Centrum Kultury lub tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.