Prokuratura: postępowanie pozostaje w toku

Region

Wracamy do tematu. Tomasz Kłósek zaginął na początku czerwca tego roku, niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Postępowanie w tej sprawie jest w toku, ale dowiedzieliśmy się w jakim kierunku prokuratura prowadzi tę sprawę.

Przypomnijmy. Kontakt z Tomaszem Kłóskiem urwał się we wtorek, 6 czerwca. Wieczorem kontaktował się jeszcze ze swoją dziewczyną i powiedział jej, że wybiera się na siłownię przy placu Zawiszy w Warszawie. Chwilę później miał informować, że ma kłopoty ze swoim pojazdem i odezwie się później. Nagle telefon przestał odpowiadać.

Apel o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 23-latka umieściła na Facebooku jego siostra. – Zaginął mój brat Tomasz Kłósek. Wzrost: 183 cm. Wysoki, wysportowany, brązowe oczy, ciemne włosy. Ostatni kontakt 6 czerwca popołudniu. Mieszka w Warszawa-Ursus/ Piastów. Porusza się srebrnym Volkswagenem Passatem – ten wpis zobaczyło tysiące osób.

Informację o zaginięciu Tomasza podawały media w całym kraju. Niestety ślad po nim zaginął…

Kilka dni później dowiedzieliśmy się o strasznej tragedii. 12 czerwca policjanci z warszawskiej komendy poinformowali nas o śmierci mężczyzny. – Odnaleźliśmy ciało mężczyzny, z naszych ustaleń wynika że należy ono do zaginionego. Będziemy wyjaśniać co było przyczyną śmierci tak młodego człowieka. Prowadzimy intensywne czynności – mówiła „na gorąco” Sabina Sewek z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Ciało młodego chłopaka odnaleziono w nocy na budowie przy ul. Emilii Plater w Warszawie. Było to w dniu zaginięcia Tomasza. O sytuacji powiadomili ochroniarze. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, że to poszukiwany 23-latek, jednak policjanci powiązali te sprawy i… finał już znacie. 

Sprawa ma wiele tajemnic. Nie wiadomo dlaczego mężczyzna znalazł się w tym miejscu. W międzyczasie pojawiła się ogromna ilość plotek na temat całego zdarzenia. Postawiliśmy zwrócić się w tej sprawie do warszawskiej prokuratury. Zadaliśmy wiele pytań, jednak nie na wszystkie otrzymaliśmy odpowiedź. 

Wiemy za to, w jakim kierunku prowadzone jest śledztwo. – Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście za sygnaturą akt PR 1 Ds. 639.2017 roku prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Tomasza Kłóska tj. o czyn z art. 155 k.k. Postępowanie pozostaje w toku, trwają czynności w celu ustalenia przyczyny i okoliczności zgony – poinformowała nas prokuratura z ul. Kruczej 38/41 w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.