Projektują przejście przy Czarnej Drodze

Pruszków

Władze Pruszkowa chcą przebudować przejście pod torami kolejowymi przy rzece Utracie. Dokumentacja projektowa przeprawy będzie niebawem gotowa.

Przeprawa pod torami w obszarze ulic Czarna Droga i Konrada Kurca jest wykorzystywana przez pruszkowian od wielu lat. To tędy można szybko, dość wygodnie i co ważniejsze bezpiecznie przedostać się na drugą stronę torowiska. Z przejścia korzystają głównie osoby chcące ze Żbikowa przedostać się do centrum Pruszkowa oraz ci, którzy kierują się do Szpitala Kolejowego lub do pracy na terenie centrum logistycznego.

Kłopot w tym, że przejście nie jest w najlepszym stanie. Dlatego władze Pruszkowa chcą przeprowadzić modernizacje tej przeprawy. W trakcie przygotowania jest koncepcja przebudowy przejścia. – Zleciliśmy wykonanie koncepcji w dwóch wariantach. Nie różnią się one znacznie od siebie. Jedna zakłada zamontowanie wind, druga przewiduje budowę pochylni – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Dokumentacja ma być gotowa do końca listopada. – Koncepcja musi być zatwierdzona przez PKP – dodaje Kurzela. – Za przebudowę przejścia będzie odpowiadać miasto. Mało prawdopodobne by PKP chciały uczestniczyć w tym przedsięwzięciu – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.