Problem z „inteligentną” sygnalizacją

Region

Sygnalizacja świetlna, która zmienia sekwencję w momencie pojawienia się pojazdu na skrzyżowaniu, potocznie nazywana jest "inteligentną". Niestety kierowcy motocykli mają z nią spory problem.

– Po przeczytaniu artykułu dotyczącego problemu związanego z działaniem sygnalizacji świetlnej na trasie Katowickiej zastanawiam się czy jest szansa sprawdzenia tej inteligentnej sygnalizacji dla motocykli? Bardzo często zdarza mi się trafić na taką sygnalizację, która niestety się nie zmienia po najechaniu motocyklem przed linię zatrzymania. Dopiero, kiedy za mną lub po drugiej stronie skrzyżowania stanie auto, można jechać dalej – poinformował nas czytelnik Piotr. – Taka sytuacja ma miejsce np. na skrzyżowaniu Armii Krajowej i ulicy Lipowej w Pruszkowie – dodaje.

Zarządcą ulicy Lipowej i Armii Krajowej jest powiat pruszkowski. Okazuje się jednak, że problem, który występuje również na wielu skrzyżowaniach w innych miastach Polski teoretycznie nie istnieje. – Faktycznie tego typu sygnalizacja nie zawsze reaguje na motocyklistów. Prawdopodobnie przez to, że większość z nich staje za blisko krawężnika – poinformował nas Sławomir Walendowski, zastępca naczelnika wydziału inwestycji i drogownictwa powiatu pruszkowskiego. – Jeśli motocykliści staną pojazdem w odległości około 50 centymetrów czujniki zamontowane pod nawierzchnią jezdni powinny zadziałać – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.