Problem na Trasie Katowickiej

Region

System tzw. inteligentnej sygnalizacji świetlnej ma pomagać kierowcom. Okazuje się jednak, że czasem staje się on utrudnieniem zmuszającym do łamania przepisów.

Jakiś czas temu jeden z naszych czytelników poinformował nas o problemie, który można zauważyć na skrzyżowaniu Trasy Katowickiej z ulicą Szkolną w miejscowości Rusiec koło Nadarzyna. – Próbując przeciąć to skrzyżowanie z ul. Mszczonowskiej do ulicy Szkolnej czekałem 2 światła, żeby przejechać. Dopiero, gdy samochód ustawił się na po przeciwnej stronie skrzyżowania światło zmieniło się na zielone – zaznacza czytelnik Daniel. – Podobna sytuacja miała miejsce w ciągu kolejnych dwóch dni w godzinach wieczornych (20.00 – 22.00). Jednak wtedy po drugiej stronie skrzyżowania nie pojawił się żaden pojazd. Ja i inni kierowcy byliśmy zmuszeni przejechać na czerwonym świetle łamiąc w ten sposób przepisy – dodaje.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą tej drogi. – W tym miejscu najprawdopodobniej jest zamontowany system tzw. inteligentnych świateł – poinformował nas Marcin Hadaj, rzecznik prasowy GDDKiA – Sygnalizacja powinna się zmieniać, gdy przed skrzyżowaniem pojawi się samochód – zaznacza.

 – Sprawę przekazaliśmy już do konserwatora sygnalizacji – poinformowała nas Małgorzata Tarnowska, Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej w GDDKiA. – Konserwator przeanalizuje przekazane informacje i wyeliminuje ewentualne nieprawidłowości działania sytemu – podkreśla.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.