Problem z biletami na WKD

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa od 1 stycznia zmieniła ceny biletów długookresowych. Ci, którzy bilety w starej cenie chcieli kupić „na ostatnią chwilę” mieli spore problemy z ich poprawnym wydrukowaniem. – Proszę zajmijcie się tą sprawą, bo jest to zwykłe naciąganie pasażerów – napisała do nas Joanna.

Ostatnia podwyżka biletów na linii WKD została wprowadzona w 2013 r. Od tamtej pory przewoźnik nie zmieniał cen. Wszystko ze względu na coroczne wakacyjne (i nie tylko) remonty na linii, które wiązały się z dużymi niedogodnościami. Remonty jednak dobiegły końca. A dzięki zmianie napięcia w trasę wyrusza więcej pociągów. To powód, dla którego WKD zdecydowała się podnieść ceny biletów.

Chodzi tu o bilety długookresowe. Dla przykład za bilet miesięczny na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska podróżni zapłacą nie 176 zł, a 196 zł. Ta cena obowiązuje od 1 stycznia. Nic więc dziwnego, że wiele osób zdecydowało się na zakup biletu tuż przed podwyżką. Kłopot jednak w tym, że nie obyło się bez problemów.

WKD zablokowała możliwość sprzedaży biletów długookresowych w kasach już 30 grudnia, czyli na dwa dni przed zmianą cen. Pasażerowie mogli kupić je jedynie w biletomatach… – Od 30.12.2016 została zablokowana możliwość kupna biletu okresowego według dotychczasowej taryfy. Kasy, na pewno ta w Komorowie, została przeprogramowana ok. godz. 12 i od tego czasu można kupić bilet okresowy według nowej taryfy – napisała na skrzynkę kontakt@wpr24.pl Joanna. –  W biletomacie na stacji w Komorowie teoretycznie można było wybrać datę obowiązywania biletu okresowego np. od 7 stycznia, ale po wydrukowaniu biletu „data obowiązywania od:” to 31.12.2016. Koleżanka próbowała dziś kupić bilet i spotkała ją wyżej opisana sytuacja, a pani w kasie powiedziała, że nie jest pierwszą osobą, która zgłasza się z takim problemem. Proszę zajmijcie się tą sprawą, bo jest to zwykłe naciąganie pasażerów – dodała.

Okazuje się, że przedstawiciele WKD wiedzą o zaistniałych problemach. – W związku z problemami technicznymi dotyczącymi cen biletów okresowych w automatach biletowych występujących w dnia 30.12.2016r., Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, iż w przypadku zakupu biletu do dnia 31.12.2016r. do godz. 24:00 zgodnie z cennikiem obowiązującym od dnia 1 stycznia 2017r. w drodze pisemnej reklamacji zwracana będzie różnica pomiędzy nową, a starą ceną biletu okresowego – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie WKD.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.