Pracownicy pruszkowskiej prokuratury zaprotestują

Pruszków

W ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pracownicy pruszkowskiej prokuratury rejonowej wyjdą dziś przed siedzibę przy ul. Stalowej. Domagają się podwyżek od lat zamrożonych płac.

W podobnej formie tydzień temu protestowali pracownicy pruszkowskiego sądu rejonowego. Dziś o swoje postulaty będą domagać się zatrudnieni w prokuraturze. – Pracownicy wyjdą wspólnie przed budynek, aby przypomnieć, że w prokuraturze pracują nie tylko prokuratorzy, ale również urzędnicy, pracownicy obsługi, asystenci. Prokuratorzy nie mogą realizować swoich zadań bez silnego, dobrze wykształconego i przede wszystkim godnie wynagradzanego korpusu pracowników prokuratury. Aktualna sytuacja finansowa pracowników zatrudnionych w prokuraturze jest krytyczna i zagraża normalnemu funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości – czytamy w komunikacie nadesłanym do naszej redakcji.

Pracownicy domagają się 1000 zł podwyżki, niezwłocznego uchwalenia planu modernizacji prokuratury, gwarantującego coroczne podwyżki uposażeń, stworzenia nowej ustawy o pracownikach sądów i prokuratury, która będzie zawierać gwarancje podwyższenia płac wszystkich zatrudnionych w wymiarze sprawiedliwości pracowników poprzez ich powiązanie z wynagrodzeniami prokuratorów i sędziów, debaty parlamentarnej o sytuacji finansowej pracowników prokuratury i sądownictwa.

Protest przed pruszkowską prokuraturą rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa dwadzieścia minut.

W Grodzisku tego typu protestu prawdopodobnie nie będzie. – Nic mi nie wiadomo, aby pracownicy planowali wziąć udział w akcji. Na ten moment nie otrzymałem żadnych informacji na ten temat. Nie widać też zwiększonej absencji pracowników na zwolnieniach lekarskich – mówi nam Wojciech Ramotowski, prokurator rejonowy w Grodzisku Mazowieckim.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pracownicy pruszkowskiej prokuratury zaprotestują”

 1. tadeo pisze:

  kiedyś dawno temu były szef na moją prośbę? podwyżki odpowiedział : jak się nie podoba to się zwolnij ! zwolniłem się , zarabiam więcej . jest tyle fajnych ofert pracy a wy przyspawaliście się do swoich stołków czy ” kompetencje ” czytaj koneksje nie pozwalają na zmianę kwalifikacji??

 2. ciekawy pisze:

  Jak to jest z tym prawem, czy to nie próba wyłudzenia ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły