Prace ruszyły, ściany runęły

Żółwin

Strażacy z Żółwina potrzebują garażu, w którym pomieszczą wszystkie samochody. Gmina Brwinów niczym złota rybka chce spełnić ich życzenie. Przebudowa strażnicy w Żółwinie ruszyła.

Inwestycja była długo dyskutowana. Burmistrz Brwinowa spotykał się ze strażakami, co zaowocowało wybraniem koncepcji rozbudowy siedziby OSP. W lutym rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę prac, a te rozpoczęły się w ostatnich dniach marca.

Strażacy na ich efekty muszą jednak poczekać do końca listopada, na kiedy przewidziano zakończenie inwestycji. Pierwsze efekty są widoczne. Stary garaż został zrównany z ziemią. – W tym samym czasie prowadzona jest rozbiórka i wykopy pod fundamenty, które powinny być gotowe pod koniec przyszłego tygodnia. Nowy garaż jest niezbędny. Zmieszczą się w nim wszystkie strażackie samochody – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Istniały obawy, czy rozbudowa nie utrudni pracy strażakom. Okazuje się, że wszystko dało się pogodzić. – Firma dobrze podeszła do całej sprawy. Budowa została tak zorganizowana, że straż może normalnie pracować. Istniała możliwość zawieszenia działań OSP na pół roku, jednak nie było takiej konieczności – wyjaśnia burmistrz Brwinowa.

W związku z rozbudową na terenie OSP Żółwin pojawi się nowy garaż. Z kolei w łączniku będą łazienki, pomieszczenia gospodarcze i szatnie. Uporządkowany zostanie teren zewnętrzny, gdzie planowane jest wykonanie ogrodzenia, miejsc parkingowych oraz wjazdu z kostki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.