Pożegnanie lata i wiele ciekawych imprez

Region

Nadchodzący weekend będzie obfitował w imprezy plenerowe, koncerty, spacery historyczne i wiele innych ciekawych wydarzeń. Podpowiadamy co, gdzie i kiedy.

BRWINÓW
Filmowa niedziela
W odnowionym Dworku Zagroda będzie można obejrzeć film Adama Gzyry „Brwinowski wrzesień”. To zaktualizowana wersja obrazu zrealizowanego przed kilku laty, wzbogacona o nowe fakty i wywiady.
Start: 18 września, godz. 16.00
Miejsce: Dworek Zagroda

GRODZISK MAZOWIECKI
II Rodzinny Piknik Historyczny
„W szwedzkim ogniu” to tytuł grodziskiej imprezy. W programie pokazy kawaleryjskie, rekonstrukcje wojskowe, warsztaty rzemieślnicze, kuchnia historyczna, pokazy alchemiczne, muzyka i taniec.
Start: 17 września, godz. 13.00
Miejsce: Łąka u wylotu ul. Ordona

PODKOWA LEŚNA
Rajd rowerowy
Z Podkową na szczęście – takie hasło patronuje rajdowi rowerowemu, który wyruszy z Podkowy Leśnej do Żabiej Woli. Trasa liczy 15 kilometrów, a na mecie czekać będzie grill i pamiątkowe dyplomy. Zgłoszenia udziału te 22 724 58 90 lub zielonesasiedztwo@gmail.com.
Start: 18 września, godz. 14.00
Miejsce: ul. Świerkowa 1

PRUSZKÓW
Pożegnanie lata
W Parku Mazowsze wystąpią gwiazdy polskiej sceny: Kamil Bednarek, Mezo i Kult. Zabrzmią znane i lubiane hity. Początek koncertów o godz. 15.00. Wcześniej na mieszkańców czekają rodzinne atrakcje.
Start: 18 września, godz. 12.00
Miejsce: Park Mazowsze

Kopiuj wklej, czy razem przeciw przemocy
W Parku Potulickich odbędzie się wyjątkowy piknik. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Dzieci będą mogły skorzystać z możliwości przejażdżki na koniu i kucyku. Pojawi się basen z piłeczkami, nie zabraknie konkursów i gier. W międzyczasie będzie to okazja, aby porozmawiać o problemach rodzinnych i przeciwdziałaniu przemocy.
Start: 17 września, godz. 11.00
Miejsce: Park Potulickich

Szlakiem powstańczej Warszawy
Muzeum Dulag 121 zaprasza na kolejny spacer historyczny. Przewodnikiem spaceru pt.: „Twardy Front. Walki w rejonie Alei Jerozolimskich i ul. Żelaznej” będzie Karol Karasiewicz – znawca historii i przewodnik muzealny.
Start: 18 września, godz. 12.00
Miejsce: Plac Starynkiewicza w Warszawie

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.