Powstanie system wczesnego ostrzegania

Region

Powiat pruszkowski zamierza zainwestować we wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami. Jakie korzyści będą mieli z niego mieszkańcy?

– Uruchomienie systemu wczesnego ostrzegania w powiecie pruszkowskim, dzięki któremu mieszkańcy otrzymają z wyprzedzeniem informacje o zbliżających się zagrożeniach, co pozwoli im odpowiednio się przygotować – podsumował Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Na terenie powiatu już niedługo będzie funkcjonował zintegrowany system wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności przed zagrożeniami. Chodzi o budowę 17 nowych punktów alarmowych wraz z urządzeniami do włączania, sterowania, kontroli i monitorowania sytuacji w powiecie. Miejsca, w których zostaną zainstalowane punkty wyznaczą: powiat pruszkowskie, miasto Pruszków, Piastów, Brwinów, Michałowice oraz Nadarzyn. System zostanie zintegrowany z całym województwem.

– Projekt realizujemy w partnerstwie z pięcioma gminami z powiatu pruszkowskiego. Ma on na celu doposażenie gmin w nowoczesną aparaturę alarmową, dzięki której możliwe będzie informowanie mieszkańców o zbliżającym się niebezpieczeństwie czy planowanej akcji, która ma zapewnić im bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia – zaznaczył Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Koszt instalacji systemu to ponad 400 tys. zł, z czego prawie 300 tys. zł zostanie dofinansowane ze środków unijnych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.