Powiat zakończył dwie inwestycje

Region

17 listopada (wtorek) w Pruszkowie oddano do użytkowania wyremontowany odcinek ul. Robotniczej, zaś w Parzniewie zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego.

Do tej pory nawierzchnia na ul. Robotniczej była pełna pęknięć, nierówności i dziur. Jej stan znacznie pogorszył się po licznych robotach związanych z budową uzbrojenia drogi. Komfort podróży praktycznie nie istniał. Kwestia bezpieczeństwa także pozostawiała wiele do życzenia, chociażby z powodu braku chodników. W sierpniu został wyremontowany pierwszy fragment tej drogi pomiędzy ulicami Promyka a Kaletniczą. Wówczas mieszkańcy Gąsina zastanawiali się co z pozostałym odcinkiem?

Początkowo pruszkowskie starostwo twierdziło, że remont ul. Robotniczej jest zbyt kosztowny aby przeprowadzić go „za jednym zamachem”. Kosztorys przebudowania całej drogi wynosił niemal 2 miliony złotych, a na ten cel w budżecie na rok 2015 przeznaczono pół miliona. Jednak starostwu udało się wygospodarować dodatkowe środki finansowe na modernizację kolejnego odcinka od ul. Kaletniczej do ul. Południowej. Przetarg w tej sprawie został ogłoszony we wrześniu.

Obecnie mieszkańcy mogą cieszyć się z zakończenia inwestycji. Robotnicza zyskała zupełnie nowe oblicze. Remont 600-metrowego fragmentu drogi polegał na przebudowie nawierzchni oraz budowie chodników zarówno po stronie wschodniej i zachodniej.

To nie wszystko. Pruszkowskie starostwo poinformowało o zakończeniu budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Solidarności w Parzniewie. Jest to odcinek o długości 830 metrów i szerokości czterech metrów. Niewątpliwie takie rozwiązanie gwarantuje pieszym i rowerzystom znacznie większe bezpieczeństwo. Ponadto przy drodze nasadzono 100 dębów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.