Powiat z budżetem

Grodzisk Maz.

Nowy rok to kolejne plany, do których realizacji niezbędne są pieniądze. Nie wszystko da się od razu zrobić, bo jak wiadomo środki są ograniczone. Radni powiatu grodziskiego uwzględnili najważniejsze potrzeby i uchwalili budżet na rok 2016.

Najważniejsze tegoroczne inwestycje na terenie powiatu grodziskiego dotyczą dróg. Jakie środki przeznaczy samorząd na inwestycje? Powiat grodziski dysponuje ponad 8 mln zł, z których 2,6 mln to środki pochodzące z dotacji. 

Najważniejsze w planowaniu budżetu jest uwzględnienie dochodów i kosztów. Według wyliczeń samorząd w tym roku wyda 77,7 mln zł. Dochody powiatu ustalono na poziomie 78,9 mln zł, co oznacza 1,2 mln zł nadwyżki, które zostaną przekazane na spłatę zobowiązań.

Aż 1,2 mln zł powiat grodziski przeznaczy na modernizację ul. Armii Ludowej w Międzyborowie i ul. Jaworowej w Henryszewie. Szykuje się kolejny etap przebudowy drogi Grodzisk-Józefina. Do realizacji zadania potrzeba 1,9 mln zł. Powiat grodziski na inwestycję wyłoży 800 tys. zł, pozostałą część ureguluje gmina Żabia Wola. Poprawi się jakość drogi między Grodziskiem a Książenicami. Chodzi o remonty w Kadach i Opypach, na które powiat przeznaczy 450 tys. zł.

W ciągu drogi Baranów-Holendry konieczne jest wybudowanie nowej przeprawy  przez rzekę Głęboka Struga. Na to zadanie przewidziano 500 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.