Powiadom! Nie Toleruj!

Region

Ponad 50 tys. ulotek w taborze, informacje na monitorach w metrze i  pociągach Kolei Mazowieckich, bannery na stronach i portalach internetowych oraz plakaty na przystankach - to tylko niektóre z elementów kampanii społecznej  pod hasłem „Powiadom! Nie toleruj!”, mającej ograniczyć liczbę aktów wandalizmu w komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Kampanię organizuje Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Komendą Stołeczną Policji, Strażą Miejską, przy współpracy z Kolejami Mazowieckimi i spółką AMS. Głównym celem akcji jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz skłonienie do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach.

O zdarzeniach można informować policję i straż miejską dzwoniąc pod numer alarmowy 112 i numer 986.

Akcja rozpocznie się 10 czerwca br.

Co roku Zarząd Transportu Miejskiego i przewoźnicy, m.in.  Miejskie Zakłady Autobusowe, Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie oraz Szybka Kolej Miejska wydają miliony złotych na pokrycie szkód powstałych w wyniku działalności wandali. Poważne straty z tego tytułu ponosi także przewoźnik kolejowy – Koleje Mazowieckie.

Chuligani dewastują pojazdy – wybijają okna, kradną lub uszkadzają kasowniki, niszczą fotele i inne elementy wyposażenia, pokrywają szyby oraz ściany tramwajów i autobusów trudno usuwalnymi nalepkami i graffiti.
Bardzo często niszczone są także wiaty przystankowe – słupki, rozkłady jazdy, szyby i ławeczki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.