Poszukiwania wykonawcy ścieżek trwają

Piastów

Za pierwszym razem nie udało się znaleźć wykonawcy, a więc piastowski magistrat podejmuje kolejną próbę. Urząd ogłosił przetarg na budowę ścieżek rowerowych w al. Tysiąclecia oraz wzdłuż wiaduktu Okulickiego.

Ciągi powinny być gotowe do końca maja 2018 roku, ale nigdy nic nie wiadomo. Jak to mówią – „lepiej dmuchać na zimne”. We wrześniu piastowski magistrat ogłosił przetarg budowę ścieżek w al. Tysiąclecia oraz wzdłuż wiaduktu Okulickiego. Urzędnicy czekali na oferty, ale ani otrzymali ani jednej i postępowanie trzeba było unieważnić. Piastów podjął kolejną próbę. Tym razem na oferty od potencjalnych wykonawców czeka do 7 grudnia.

Z kolei cykliści wypatrują ścieżek rowerowych. Projekt został opracowany, a więc trzeba cierpliwie poczekać na jego wykonanie. W przypadku al. Tysiąclecia ma pojawić się ciąg rowerowy o długości ponad 942 metrów. Budowa ścieżki wiąże się z wycięciem drzew, które kolidują z projektowanym przebiegiem trasy. – Na całym obszarze inwestycji zaprojektowano 2,5m ścieżkę rowerową biegnącą wzdłuż istniejącego chodnika równolegle do jezdni al. Tysiąclecia po jej wschodniej stronie – czytamy w dokumentacji projektowej. Warto dodać, że zaplanowano przejazd rowerowy przez ulice Orzeszkowej i Tuwima, który pozwoli dotrzeć w rejon stacji PKP.

Zdarza się, że rowerzyści traktują chodniki jako drogę dla jednośladów. Podobny przypadek można zaobserwować w Piastowie. Chodzi o chodnik z czerwonej kostki na odcinku od ul. Lwowskiej do ronda Kaczorowskiego wzdłuż nasypu wiaduktu Okulickiego. W przyszłym roku ma się to zmienić. Piastowski magistrat chce wykonać ścieżkę rowerową, która pojawi się wzdłuż chodnika i zastąpi pas zieleni. Ciąg ma mieć długość 175 metrów.

Warto wspomnieć, że zadanie będzie realizowane w ramach projektu, który zakłada poprawę jakości powietrza w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.