Postępy na budowie hali

Brwinów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie. – Prace postępują – zapewnia burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Efekty kilkumiesięcznych prac są widoczne gołym okiem, ale na finał trzeba jeszcze poczekać. Przed zimą wykonano ocieplenie elewacji, ale dalsze prace zostaną przeprowadzone wiosną. –  Wykonawca był gotowy w listopadzie, jednak postanowiliśmy, że trzeba poczekać ze względu na warunki atmosferyczne. Realizacja tego etapu zależy od tego, ile potrwa jeszcze zima. Przewidujemy, że dokończenie prac elewacyjnych nastąpi w kwietniu lub maju – zapewnia Arkadiusz Kosiński.

Obecnie prowadzone są prace wewnątrz budynku. – Praktycznie wszystkie instalacje zostały już wykonane. W łazienkach została położona glazura. Wykonano wylewki, dach również jest gotowy. Czekamy na krzesełka, które zamówiliśmy. Ustaliliśmy również kolorystykę boiska. Auty będą szare, z kolei plac gry będzie niebieski. Postanowiliśmy, że w hali pojawi się ścianka wspinaczkowa, która z pewnością będzie dużą atrakcją – przedstawia burmistrz Brwinowa.

Warto wspomnieć, że przy budowie hali zastosowano nowoczesne rozwiązania. – Budynek został wykonany w technologii pasywnej. Musi być niezwykle szczelny, żeby ciepło nie uciekało. Dzięki temu możliwe będzie minimalne zużycie energii w trakcie eksploatacji. Zastosowane zostaną pompa ciepła, rekuperacja i solary – podaje Kosiński.

Przypomnijmy, prace przy budowie hali ruszyły w listopadzie 2015 roku. Uczniowie zyskają boisko o wymiarach 45×23 m, siłownię, szatnię oraz salę masażu. W hali znajdzie się widownia na ponad 200 miejsc. Zakończenie inwestycji przewidziano na czerwiec br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.