Pościg za złodziejem rowerów

Region

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 26-latka, który uciekał na skradzionym rowerze. Podczas przesłuchania mężczyzny wyszło na jaw, że to nie jego pierwsze przestępstwo…

Cała sytuacja wyglądała niemalże jak z filmu akcji. Kobieta chcąc zrobić zakupy zostawiła swój rower przed jednym ze sklepów w Milanówku. Chwilę później do lokalu wszedł mężczyzna, a następnie szybko wybiegł i „rzucił się” do ucieczki jej rowerem. Kradzież została zgłoszona około godz. 11.00. – Dzięki pomocy przypadkowego kierowcy kobieta znała kierunek ucieczki sprawcy, co zgłosiła policjantom. Mężczyzna na skradzionym rowerze po krótkim pościgu został szybko zatrzymany. Odzyskany pojazd o wartości 1 tys. zł wrócił do właścicielki – informuje Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Ale to nie jedyne przestępstwo jakiego dokonał 26-letni Michał S. Policjanci postanowili przeanalizować inne zgłoszenia związane z kradzieżami rowerów. Z zebranych materiałów, w tym nagrań z monitoringu wynikało, że zatrzymany mężczyzna mógł dokonać jeszcze dwóch takich samych przestępstw w rejonie Grodziska Mazowieckiego. Ponadto w jego miejscu zamieszkania znaleziono dwie torebki z marihuaną.

Mężczyzna od razu przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli kradzieży trzech rowerów i posiadania środków odurzających. 26-latek dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz obowiązku naprawienia szkód.

Grodziscy policjanci apelują aby zadbać o lepsze zabezpieczenie swoich rowerów. – W każdym z tych przypadków rowery były pozostawione w miejscach ogólnodostępnych bez żadnego zabezpieczenia. Każde utrudnienie, powodujące wydłużenie czasu lub potrzebę użycia narzędzi do kradzieży, może odwieść potencjalnego złodzieja od takiego czynu. Nie ułatwiajmy kradzieży, zawsze zapinajmy swoje rowery w każdym miejscu, nawet gdy zostawiamy je na krótki czas – podkreśla Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.