Porywy wiatru do 115 km/h

Region

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżeniem drugiego stopnia objęta jest niemal cała Polska, w tym rejon centralny. Więcej informacji w artykule.

– Dzisiaj przez północną Polskę, z zachodu na wschód, przesuwać się będzie szybko aktywny niż. Już wczesnym popołudniem ośrodek niżowy znajdzie się w okolicach Gorzowa i będzie przemieszczać się przez północ Ziemi Lubuskiej, północną Wielkopolskę, Kujawy, a wieczorem dotrze nad północną część Mazowsza, a następnie przesunie się w kierunku Włodawy. Nad ranem niż opuści Polskę i znajdzie się na pograniczu Białorusi z Ukrainą. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są na południe od toru przemieszczania się aktywnego niżu – czytamy w komunikacie biura rzecznika prasowego IMGW-PIB.

Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia o silnym wietrze. W nocy najsilniejsze porywy wiatru początkowo wystąpią w centrum kraju i mogą osiągać lokalnie 115 km/h. W województwie mazowieckim ostrzeżenie ma obowiązywać od godz. 18-19 do godz. 4-5 następnego dnia.

Oprócz tego mogą wystąpić intensywne opady deszczu. – Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm – poinformowała  Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-PIB. 

Czym jest drugi stopień ostrzeżenia? Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.