Ponad milion na e-usługi

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat przymierza się do realizacji projektu „E-usługi w gminie Grodzisk Mazowiecki”. Z pewnością cennym wsparciem będą środki zewnętrzne. W ramach dofinansowania Grodzisk otrzymał ponad 1,2 mln zł.

Internet stał się powszechnym narzędziem. Coraz więcej osób korzysta z sieci, która stanowi formę komunikacji. Przez internet można również m.in. płacić rachunki i załatwiać niektóre sprawy urzędowe.

W rozwój e-usług celuje Grodzisk Mazowiecki. Urząd przygotował projekt, który przewiduje budowę moderowanego portalu konsultacji społecznych, wirtualnego urzędu oraz e-learningu dla mieszkańców. W planach jest również stworzenie platformy umożliwiającej zgłaszanie i informowanie o zdarzeniach mających miejsce na terenie gminy. Warto dodać, że portal będzie przystosowany do potrzeb osób niewidomych. Dodatkowo wszystkie aplikacje będzie można pobrać na smartfony i tablety.

Na tym nie koniec. W związku z realizacją projektu do urzędu zostanie zakupiony sprzęt teleinformatyczny, który pozwoli zapewnić niezawodność funkcjonowania e-usług. Każde sołectwo będzie miało własną stronę internetową. Na terenie gminy pojawiają się bezpłatne punkty dostępu do internetu. Wśród nich są: Park Skarbków, Stawy Goliana, Stawy Walczewskiego, targowisko miejskie, szkoła przy ul. Westfala 3, placówki oświatowe w Adamowiźnie i Izdebnie Kościelnym oraz deptak wzdłuż ul. 11 Listopada.

Wartość całego projektu szacowana jest na ponad 1,5 mln zł, jednak Grodzisk Mazowiecki może liczyć na środki zewnętrzne. Gmina podpisała umowę na dofinansowanie projektu. W ramach dotacji może liczyć na ponad 1,2 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.