Ponad 800 tys. zł zwrotu kosztów dla Brwinowa

Brwinów

Gmina Brwinów otrzymała refundację w wysokości blisko 813 tys. zł za inwestycję przeprowadzoną w 2013 r. Mowa o rewitalizacji parku miejskiego.

Refundacja to nic innego jak zwrot poniesionych kosztów za zrealizowane inwestycje. Samorządy mogą ubiegać się o nią w ramach różnych programów. W październiku 2015 roku przed Brwinowem pojawiła się szansa na wykorzystanie funduszy unijnych z poprzedniej perspektywy na lata 2007-2013. Gmina umieściła rewitalizację parku miejskiego na liście rezerwowej Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych.

Udało się zdobyć dodatkowe pieniądze. – Na początku października została podpisana umowa, a w grudniu na konto urzędu wpłynęły środki dotacyjne w wysokości 812 698,43 zł. Warto było wytrwale starać się o te środki. W projekcie budżetu na 2017 rok przewidziano kolejny etap rewitalizacji parku – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Brwinowie.

A co zmieniło się w samym parku? Wyremontowano główny ciąg pieszy, wybudowano nowe chodniki, oświetlenie i system monitoringu. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa dziewięć kamer. Pojawiły się również elementy małej infrastruktury m.in. ławki oraz kosze na śmieci. Koszt modernizacji wyniósł 1,2 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.