Ponad 3 mln zł na tereny zielone

Pruszków

Tereny zielone znalazły się na celowniku Pruszkowa. Miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości ponad 3,2 mln zł na poprawę jakości środowiska.

Zgodnie z ustawą zieleń miejska stanowi ważny element krajobrazu miasta. Samorządy dokładają wszelkich starań, aby tereny zielone były uporządkowane. Dla mieszkańców pobyt w parku to szansa na chwilę relaksu. Warto dodać, że tereny zielone zmniejszają poziom zanieczyszczenia powietrza.

Kilka miesięcy temu przy al. Wojska Polskiego, od ul. Działkowej do ul. Powstańców, w Pruszkowie nasadzono tysiące krzewów liściastych i zasiano trawę. Wygląda na to, że miasto zazieleni się jeszcze bardziej. Pruszków pozyskał ponad 3 mln zł na kolejne nasadzenia. – W lutym 2016 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego zawarł porozumienie z Prezydentem Miasta Pruszkowa w sprawie przekazania zadania zarządzania częścią drogi wojewódzkiej nr 719 na odcinku od rzeki Utraty do skrzyżowania z ul. Działkową w zakresie związanym z realizacją zadania polegającego na urządzeniu zieleni. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą „Poprawa jakości środowiska poprzez kompleksowy rozwój terenów zieleni w Pruszkowie” – podaje Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie. – Wniosek został pozytywnie zweryfikowany i miasto otrzyma dofinansowanie w kwocie 3 246 686, 96 zł. Jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – dodaje.

Gdzie można spodziewać się nowych nasadzeń? – Na projekt składa się urządzenie zieleni wzdłuż al. Wojska Polskiego, urządzenie pasa zieleni będzie kontynuowane na odcinku do Utraty, wzdłuż ul. Plantowej w gminnej części drogi, wzdłuż ul. Pogodnej, urządzenie Parku Anielin Zachodni. Realizacja całego zadania będzie wykonywana w latach 2016-2018 – prezentuje Jakubczak-Garczyńska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.