Pomogą z ogrzewaniem domu

Brwinów

Gmina Brwinów chce pomóc swoim mieszkańcom zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem. Najbardziej potrzebujący będą mogli skorzystać z bezpłatnego montażu pieców na pellet.

Wiele osób już przygotowuje się do okresu grzewczego. Często szukamy jak najtańszego źródła ciepła, które pozwoli nam w komfortowych warunkach przetrwać zimę. Ci mniej zamożni wybierają jako opał niezbyt dobrej jakości węgiel lub odpadki i śmieci. Ostatni wybór jest najbardziej uciążliwy dla środowiska – podczas spalania powstają szkodliwe dla zdrowia substancje.

Gmina Brwinów zachęca do korzystania z pelletu drzewnego (patrz zdjęcie). To drobny brykiet, który nie jest drogi, a  po spaleniu pozostawia po sobie popiół. Tym najbardziej potrzebującym włodarze oferują pomoc. Jaką? Przekazanie palników na paliwo ekologiczne jakim jest pellet oraz zapewnienie bezpłatnego montażu urządzeń. Pomoc udzielana będzie na podstawie złożonych wniosków oraz listy osób sporządzonej przez Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie. Szczegółowe warunku opisano tutaj.

Ponadto do programu mogą włączyć się również przedsiębiorcy, którzy chcieliby przekazać palniki na pellet wraz z usługą montażu. Oferty można nadsyłać do 20 września na adres mailowy: biuro@brwinow.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.