Pomogą rodzinom z Aleppo i nie tylko

Podkowa Leśna

Szkoła Klubu Inteligencji Katolickiej w Podkowie Leśnej po raz jedenasty organizuje akcję charytatywną „Mikołajki dla...”. – W tym roku pomoc przeznaczona jest dla rodzin z Aleppo, syryjskiego miasta ogarniętego wojną oraz Puckiego Hospicjum założonego przez niedawno zmarłego ks. Jana Kaczkowskiego – informuje burmistrz miasta Arkadiusz Tusiński.

Każdy może włączyć się do tej charytatywnej akcji i zostać pomocnikiem św. Mikołaja. W tym roku podkowiańska szkoła KIK pomoże m.in. rodzinom z Aleppo. W ramach porozumienia z Caritas Polska, środki zgromadzone podczas akcji będą przekazane kilku konkretynym rodzinom. A potrzeby tylko jednej z nich sięgają 500-600 zł miesięcznie. Zatem półroczne wsparcie wynosi od 3 tys. zł do 3,5 tys. zł. Jeśli uda się uzbierać 15 tys. zł będzie moża wesprzeć aż pieć syryjskich rodzin.

Pomoc powędruje również do Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Założył je ks. Jan Kaczkowski, który był dyrektorem placówki i organizatorem licznych projektów. Niejednokrotnie ks. Kaczkowski angażował trudną młodzież i osoby skazane w wolontariat hospicyjny. Uznano to najbardziej innowacyjnym projektem resocjalizacji w Europie. W 2012 r. ksiądz otrzymał Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski.

Jak włączyć się w pomoc? Wystarczy przyjść na koncert orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie. Odbędzie się on 3 grudnia o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły św. Teresy w Podkowie Leśnej przy ul. Modrzewiowej.

W przerwie koncertu odbędzie się pierwsza część aukcji podarowanych przedmiotów. Karty wstępu to cegiełki w cenie: 20 zł – osoba dorosła, 10 zł dziecko, 50 zł rodzina.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.