Pomaluj TRAXXY! – konkurs Kolei Mazowieckich

Region

Rozpoczął się konkurs zorganizowany przez Koleje Mazowieckie na projekt malatury dla lokomotyw TRAXX, które pojawią się na mazowieckich szlakach w połowie przyszłego roku. Jego adresatem są uczniowie, studenci i absolwenci szkół i uczelni plastycznych oraz artystyczno - technicznych. Projekty można składać do 12 lipca.

– Od początku rozpoczęcia działalności staramy się budować nową jakość przewozów pasażerskich. Chcemy być nowoczesnym, wyróżniającym się przewoźnikiem, dlatego zwracamy się do młodych ludzi, którzy jak wiemy, są bardzo kreatywni – mówi Donata Nowakowska, Rzecznik Prasowy Kolei Mazowieckich. – Inspirując młodzież, stwarzamy możliwość wykorzystania potencjału, który posiada, jednocześnie realizujemy nowatorskie pomysły i rozwiązania.

Projekty można zgłaszać drogą elektroniczną na adres mailowy: konkurs@mazowieckie.com.pl.

Spośród przesłanych propozycji Kapituła Konkursowa wybierze od 1 do 11 najciekawszych projektów malatury. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda – nowoczesny laptop ufundowany przez firmę Bombardier, producenta lokomotyw TRAXX. Niewykluczone, że zostaną przyznane również wyróżnienia specjalne. Przy wyborze laureatów zostaną wzięte pod uwagę: oryginalność projektu, jego walory artystyczne, użyteczność oraz zgodność z obowiązującym w Spółce Systemem Identyfikacji Wizualnej.

Koleje Mazowieckie dysponują już 37 wagonami piętrowymi firmy Bombardier. Dzięki dokupieniu 11 lokomotyw Spółka będzie uruchamiać nowoczesne pociągi typu „push-pull”, które do zmiany kierunku jazdy nie wymagają przepinania lokomotywy. Takie rozwiązanie pozwoli na dużą oszczędność czasu oraz nakładów pracy i środków.

Szczegółowy regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.