Policyjna pensja schudnie na L4?

Region

Rząd szuka oszczędności gdzie się da. Nie pierwszy raz przymierza się by sięgnąć do kieszeni policjantów. Tym razem zrodził się pomysł by funkcjonariusz przebywający na zwolnieniu lekarskim nie dostawał pełnej pensji. Takie odchudzenie policyjnej pensji miałoby przeciwdziałać zbyt częstemu chodzeniu policjantów na L4.  - To księżycowy pomysł niezgodny z przepisami, powiedział nam Antoni Duda, przewodniczący NSZZ Policjantów.

O takim zamyśle komendanci wojewódzcy mieli dowiedzieć się podczas nieoficjalnej narady w Legionowie z szefem resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, o czym donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. Ewentualna próba zmniejszenia policyjnego przywileju motywowana jest zbyt duża ilością funkcjonariuszy korzystających ze zwolnień lekarskich. Z ministerialnych danych wynika, że każdego dnia chorobowym L4 jest od 6 tys. do 9 tys. policjantów.

Już sama przymiarka by w nowej ustawie o policji zrezygnować z wypłacania 100 proc. uposażenia policjantom przebywającym na zwolnieniu wywołała burzę.

Antoni Duda przewodniczący NSZZ Policjantów poproszony o komentarz nie kryje oburzenia. –  To księżycowy pomysł, na który związkowcy nigdy nie wyrażą zgody. Oburzające też jest to, że informację, która powinna być jawna, minister przekazał na tajnym spotkaniu, mówił Antoni Duda. Zaznaczał też, że policjanci sami nie wystawiają sobie zwolnień lekarskich. Oburza go też zamysł, by pomniejszenie pensji dotykało jedynie szeregowych policjantów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.