Połączenie DW701 i DW718 sposobem na korki?

Region

Burmistrz gminy Brwinów wpadł na pomysł aby wybudować ulicę łączącą dwie drogi wojewódzkie – 701 i 718. Chodzi o to, by „przerzucić” część ruchu z ul. Żbikowskiej na nowy szlak komunikacyjny, dzięki któremu mieszkańcy gminy Brwinów nie musieliby kierować się na węzeł w kierunku centrum, tylko w przeciwnym.

– Może się wydać dziwne, że to nie burmistrz gminy Brwinów powinien rozwiązywać problem skrzyżowania w Pruszkowie. Wszak moje władztwo kończy się na granicy naszej gminy. Moim zdaniem, w rozwiązanie tego problemu powinien się zaangażować powiat pruszkowski, ale stwierdzam to z przykrością, władze naszego powiatu mają jednak inne priorytety… Dlatego też, „pochodziłm” przy tym pomyśle i przekonałem do niego marszałka województwa mazowieckiego i prezydenta Pruszkowa. Mając z ich strony zapewnienia wsparcia finansowego podjąłem się osobistej koordynacji opracowania dokumentacji projektowej a potem budowy nowej drogi na granicy Pruszkowa i Domaniewa, łączącej drogi wojewódzkie nr 701 i nr 718 – poinformował na facebooku burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński.

Aby dopytać o szczegóły tego przedsięwzięcia postanowiliśmy skontaktować się z burmistrzem. Najpierw spytaliśmy, czy to poważne zamiary. – Jak najbardziej. W tej chwili rozmawiamy z biurami projektowymi, bowiem chcemy zlecić projektowanie nowej drogi. Zatem swoje robimy w tym zakresie. Ja mam zamiar „stanąć na głowie”, aby w przyszłym roku tę dokumentację zrobić. Jakby się udało do 15 września to nawet moglibyśmy wnioskować o dofinansowanie tzw. schetynówkowe – odpowiada Kosiński.

Jak to całe rozwiązanie komunikacyjne miałoby wyglądać? – Zabralibyśmy część ruchu z węzła autostradowego w Pruszkowie, gdzie krzyżuje się droga wojewódzka 718, czyli ulica Poznańska, z ul. Domaniewską w kierunku cmentarza i ul. Duchnicką. Jak najbardziej ta droga jest potrzebna. Zwłaszcza, że to tylko 700 m ulicy, więc nie jest to skomplikowany temat. Problemem będzie jedynie zrobienie skrzyżowania przy wiadukcie autostrady na drodze wojewódzkiej 701 przy oczyszczalni ścieków, bo rozwiązanie skrzyżowania na drodze 718 nie będzie technicznie trudne. Po wykonaniu drogi, zmniejszą się korki. Jeśli mieszkańcy dostaną się na drugą stronę autostrady na drogę 718 to bez żadnych świateł wjeżdżają na autostradę – tłumaczy burmistrz.

Dowiedzieliśmy się też, że burmistrz Brwinowa złożył wniosek, z postulatem aby przebudować pruszkowski węzeł autostradowy i bezkolizyjnie wprowadzić drogi wojewódzkie 701 i 718 do autostrady A2.

A Wy co sądzicie o tym pomyśle? Pozwoli na zmniejszenie korków w rejonie węzła autostradowego? Czekamy na Wasze komentarze.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.