Pojawią się siłownie plenerowe i place zabaw

Grodzisk Maz.

Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim ogłosił przetarg na wykonanie projektów budowy placów zabaw i siłowni zewnętrznych oraz zagospodarowania terenów do nich przyległych.

Sport to zdrowie, wiemy o tym nie od dziś. Ostatnio sportowy styl życia zrobił się bardzo modny, jedni trenują dla wspomnianego zdrowia inni zaś dla dobrej sylwetki. Dlatego też gminy dostosowują się do potrzeb mieszkańców, przez co na osiedlach powstają nowe siłownie plenerowe. Grodziski magistrat planuje wybudować tego typu obiekty oraz place zabaw, a takze zagospodarować skwery.

Gdzie dokładnie? Wymieniono sześć lokalizacji. W rejonie ul. Orzeszkowej zagospodarowany zostanie teren ok. 500 m kw., przy ul. Kopernika powstanie plac zabaw (1000 m kw.), na ul. Szczerkowskiego swoje miejsce znajdzie siłownia zewnętrzna (1200 m kw.), ul. Szkolna zyska plac zabaw z elementami siłowni oraz na nowo zagospodarowany teren, mieszkańcy ul. Bairda będą mieli nowy plac zabaw wraz z zagospodarowanym terenem, natomiast na ul. Dworskiej zaplanowano plac zabaw z elementami siłowni.

– Zamawiający oczekuje zaprojektowania placów zabaw w miejscu istniejących, siłowni zewnętrznych, elementów małej architektury, oświetlenia/podświetlenia projektowanych obiektów, zieleni wraz inwentaryzacją i określeniem stanu obecnie występującej – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Pozostała jeszcze część druga, czyli projekty skwerów. Pierwszy teren do zagospodarowania to rejon ul. Kopernika i Okulickiego. Urząd chce, by pojawił się tam charakterystyczny element architektury mający pełnić funkcję „witacza” przy wjeździe na osiedle Kopernika. Przy ul. 1 Maja do zagospodarowania jest ok 2,5 tys. m kw. Terenu. Tutaj projektanci będą musieli uwzględnić m.in. wiaty rowerowe. Ostatni skwer znajdzie się w Odrano-Woli na ul. Niedźwiedziej, gdzie powstanie kładka nad rzeką Mrowną, oświetlenie i monitoring.

Termin realizacji zamówienia określono na 120 dni od daty podpisania umowy.

Szczegółowe mapki znajdziemy tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.