Podziękowania za nagrodę Fair Play

Region

– Wojtku, trudno znaleźć słowa, które w pełni oddadzą podziękowania za Twoją postawę prawdziwego sportowca – mówił prezydent Pruszkowa Jan Starzyński podczas uroczystego podziękowania, jakie władze samorządowe złożyły Wojciechowi Kaźmierczakowi, laureatowi nagrody Fair Play za 2010 r., i jego trenerowi Łukaszowi Borkowskiemu.

Wojciech Kaźmierczak jest uczniem pruszkowskiego Gimnazjum nr 4 i zawodnikiem UKS Kapry Armexim. W ubiegłym roku został medalistą pływackich mistrzostw Polski 13-latków. Zajął w nich pierwsze miejsce. Sam jednak zwrócił uwagę sędziom na błąd w obliczeniach i na fakt, że powinien być drugi, a nie pierwszy. Następnie oddał właściwemu zwycięzcy swój medal i puchar. Za ten czyn został uhonorowany nagrodą Fair Play. Odbierał ją w marcu wraz z Adamem Małyszem, wyróżnionym za sportowe zachowanie na zawodach wobec Thomasa Morgensterna.

Podczas VIII sesji pruszkowskiej rady, która odbyła się w czwartek 27 kwietnia, młodemu sportowcowi i jego trenerowi Łukaszowi Borkowskiemu wręczono dyplomy z podziękowaniami za sportową postawę. – Jesteśmy poruszeni tym, że pamiętasz o uczciwości, prawdzie, potrzebie bezstronności – fundamentalnych regułach – mówił prezydent Starzyński zwracając się do Wojciecha Kaźmierczaka. – Jesteśmy dumni z tego, że należysz do młodych mieszkańców naszego miasta.

– Pragniemy podkreślić ogromny szacunek do pracy, którą włożył Pan w rozwój Wojciecha Kaźmierczaka jako sportowca, ale przede wszystkim jako człowieka. Chcielibyśmy podkreślić, że jesteśmy przekonani, że to między innymi Panu zawdzięcza swój obecny sukces. Cieszymy się, że był pan gotów zadbać o jego formę i sukcesy sportowe i nie zapomniał Pan przede wszystkim o kształtowaniu jego charakteru – mówił przewodniczący rady Henryk Wacławek dziękując trenerowi Łukaszowi Borkowskiemu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.