Podszywają się pod pracowników elektrowni

Piastów

Pukają do drzwi mieszkań, podają się za pracowników elektrowni, nakłaniają do podpisywania umów, rzekomo w imieniu znanych firm dostarczających prąd. Tak działają oszuści, którzy w ostatnich dniach pojawili się w Piastowie.

Informacje o podejrzanych mężczyznach, którzy krążą w okolicy i proponują podpisywanie tajemnczych umów, mieszkańcy Piastowa wymieniają między sobą na facebookowym forum. – Uwaga oszuści! Chodzą po blokach i naciągają na umowy, podają się że są z elektrowni! – pisze jeden z użytkowników. – Na Dworcowej też uważajcie – dodaje inny. – Na Wysockiego też błądzili… po odpowiedzi mojej mam,y żeby zostawili pisemną informację, odwrócili się i uciekli – ostrzega kolejny.

– Dziś chodzili na Żółkiewskiego. Mówią że zmieniły się zasady w PGE i trzeba podpisać nową umowę na 6 lat. Aby być bardziej wiarygodnymi dzwonią na „infolinię” i przekazuja słuchawkę potencjalnej ofierze. Ostrzeżcie głównie osoby starsze. PGE nie wysyła nikogo do osób prywatnych – pisze na forum pani Izabela.  

Z pytaniem o skalę zjawiska zwróciliśmy się do policji. Okazuje się jednak, że pojawienia się podejrzanych osób nikt na razie nie zgłosił. – Nie otrzymaliśmy takiego zawiadomienia. Jeśli w naszej okolicy kręci się ktoś podejrzany lub nie jesteśmy pewni czy dana osoba zgodnie z prawdą podaje się za przedstawiciela firmy, o pomoc zawsze można poprosić policję. Patrol podjedzie, sprawdzi legitymacje – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak dodaje, celem oszustów może być nie tylko nakłonienie do podpisania niekorzystnej umowy. Podobną metodą posługują się złodzieje, którzy albo dokonują rabunku od razu, albo przeprowadzają „rekonesans” w mieszkaniach. – Nie wpuszczajmy do domu nieznanych osób. Szczególnie uczulmy na to osoby starsze – zaznacza podkom. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.