Podsumowano sezon rowerów miejskich

Region

W miniony piątek, 30 listopada zakończył się sezon miejskich wypożyczalni rowerowych. Urzędy z Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego zaprezentowały statystki.

Rowery miejskie w Pruszkowie to swojego rodzaju nowość. W minionym roku wprowadzono program pilotażowy. Natomiast w 2018 r. minął pierwszy pełny sezon. Uruchomiono osiem stacji, w których można było wypożyczyć łącznie 66 rowerów.

W tym zakończonym już sezonie rowery wypożyczono ponad 15 tys. razy. A to oznacza, że rower miejski przyjął się bardzo dobrze. Zresztą na portalach internetowych pojawiają się głosy, że powinno pojawić się więcej punktów wypożyczeń.

W Grodzisku Maz. rower obecny jest już kolejny sezon. Ta gmina jako jedna z pierwszych w okolicy wprowadziła miejskie wypożyczalnie rowerów. Ale ten rok był rekordowy. Zarejestrowano 25 tys. wypożyczeń. Wzrosła liczba przejazdów jak i użytkowników, których obecnie jest ponad 5 tys.

Staramy się cały czas wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i otwierać stacje w nowych lokalizacjach. W mijającym roku wzbogaciliśmy się o trzy kolejne. A od września mamy też rowery wyposażone w bezpieczne foteliki do przewozu dzieci – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.