Podpisano umowę na budowę świetlicy

Brwinów

Za nieco ponad rok mieszkańcy Domaniewa będą mogli korzystać z nowej świetlicy. 8 maja burmistrz gminy Brwinów podpisał z wykonawcą umowę na budowę wspominanego obiektu wraz z placem zabaw.

Świetlica będzie miejscem integracji i spotkań mieszkańców Domaniewa. Obiekt spełni rolę ośrodka kultury. To tam mają być podejmowane inicjatywy kulturalno-społeczne, a także odbywać się spotkania rady sołeckiej. Zgodnie z zapowiedziami włodarzy w świetlicy znajdzie się miejsce na zajęcia pozaszkolne dla dzieci i młodzieży.

 

Powierzchnia całkowita budynku wyniesie blisko 350 m kw. (długość: 23,44 m, szerokość: 12,54 m, wysokość: 9,92 m). Na parterze, który będzie pełnił funkcję użytkową, znajdziemy salę główną, pracownię, biuro, kuchnie, toalety, garderobę i kotłownię. Co ciekawe salę główną będzie można podzielić parawanem na dwa oddzielne pomieszczenia. Poddasze o powierzchni 153 m kw. ma pełnić funkcje techniczne.

 

Ale sama świetlica to nie wszystko. Tuż obok powstanie budowę placu zabaw o wymiarach 43 m na 19 m, cztery miejsca parkingowe (jedno dla niepełnosprawnych) na terenie świetlicy oraz 12 miejsc w pasie drogi gminnej. Nie zabraknie oświetlenia, ogrodzenia, elementów małej infrastruktury czy monitoringu wizyjnego.  

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.