Podpisali umowę na przebudowę drogi do Mazowsza

Brwinów

W poniedziałkowe popołudnie w siedzibie zespołu „Mazowsze” podpisano umowę na przebudowę ciągu ulic Piaseckiego, Poziomki i Malinowej w Otrębusach, czyli drogi dojazdowej do Matecznika, ale także zespołu szkół i przedszkola.

W uroczystej atmosferze dokument sygnowali burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński i przedstawiciele wybranej w przetargu firmy. Odbyło się to w obecności marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Cała inwestycja kosztować będzie ponad 2,5 mln zł. Kwotę 1,1 mln zł do tego przedsięwzięcia dołożył samorząd województwa. – To jest inwestycja niezwykle ważna z punktu widzenia województwa mazowieckiego, bo prowadząca do perełki województwa. Ale nie tylko zespół Mazowsze, nie tylko wspaniałe obiekty i sala widowiskowa, ale również zabytkowy park i pałac – zaznaczył burmistrz Kosiński.

Zakres prac jest dość duży. Obejmuje przebudowę całego ciągu od ul. Natalińskiej do siedziby Mazowsza. Inaczej wyglądać będzie też ul. Piaseckiego, gdzie mieści się zespół szkół i przedszkole. Przy szkole pojawi się 97 miejsc parkingowych do ul. Poziomki. Będzie też ścieżka rowerowa za miejscami parkingowymi oraz chodnik przy szkole na całej długości do aż do Matecznika. Naprzeciwko siedziby Mazowsza, tam gdzie są stare potężna drzewa, pojawi się około 40 miejsc parkingowych. Sama ulica Poziomki zostanie poszerzona. – Ta inwestycja będzie miała swój ciąg dalszy. Dwa lata temu podpisaliśmy porozumienie z województwem mazowieckim, na podstawie którego wykonujemy w tej chwili dokumentację projektową budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Piaseckiego i Natalińskiej. To główne skrzyżowanie z drogą wojewódzką. Tam również są procedury związane z wywłaszczeniem. Możemy je dalej pociągnąć w momencie, kiedy rozpoczną się prace budowlane na ul. Piaseckiego. Po zrealizowaniu tej inwestycji zapłacimy odszkodowania na wywłaszczenie działek, a województwo zobowiązało się, że to rondo wybuduje. Dodatkowo ciąg dalszy to budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Natalińskiej do przystanku WKD – zaznaczył Arkadiusz Kosiński.

Przygotowania do rozpoczęcia przebudowy ulic Piaseckiego, Malinowej i Poziomkowej rozpoczną się wkrótce, ale pierwsza łopata zostanie wbita dopiero po zakończeniu roku szkolnego. Zasadnicze prace będą prowadzone w wakacje, aby jak najmniej zakłócić funkcjonowanie i zespołu szkół i Matecznika. Zakończą się przed pierwszym wrześniowym szkolnym dzwonkiem.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Podpisali umowę na przebudowę drogi do Mazowsza”

 1. Brwinowianin pisze:

  Burmistrzu Brwinowa,
  Aż 600 metrów ? No to słabo. Wyobrażałem sobie że „matecznik” zostanie połączony równą drogą z ulicą Bukową w Podkowie i bedzie można sobie rowerem komfortowo tam dojechać z Brwinowa…
  Więc TRADYCYJI stało się zadość i dobrze przeczuwałem !

 2. lopez pisze:

  ZNOWU TEN STRUZIK W BRWINOWIE?! A PO CO?

 3. mmmm pisze:

  MATECZNIK – kto to wymyślił???
  nie można było jakoś normalnie tego nazwać???

 4. Burmistrz Brwinowa pisze:

  Brwinowianinie,
  tak się składa, że ul. Bukowa na odc. od torów WKD do skrzyżowania z ul. Podleśną znajduje się w Gminie Brwinów i została przebudowana w 2015 r. właśnie przez Naszą Gminę. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy remont ul. Różanej i odc. ul. Poziomki – od skrzyżowania z ul. Bukową do skrzyżowania z ul. Wrzosową, tj. na odc. gdzie mamy własność 6 m szerokości pasa drogowego. Dalej, ul. Poziomki ma nieuregulowany stan prawny – miejscami Gmina jest właścicielem tylko pasa o szer. 2,8 m. Do czasu załatwienia sprawy komunalizacji przez Wojewodę (wnioski leżą u niego od 8 lat) nie mamy możliwości dopełnienia formalności wynikających z Prawa budowlanego i ograniczamy się jedynie do prac konserwacyjnych i utrzymaniowych. I wbrew temu co Pan/Pani pisze problem dotyczy nie 100 mb „braku asfaltu” lecz ponad 600 mb nieuregulowanej drogi. Takie są fakty.

 5. Brwinowianin pisze:

  Czytelnicy, zawsze kiedy czytacie tego typu „niusy” sprawdźcie o czym jest mowa:
  https://www.google.pl/maps/@52.1211091,20.7567393,16.85z
  I widzimy więc że ul.Poziomkowa jest długa i łączy się z ulicą Różaną, która jest wyjątkowo dziurawa. Zabraknie więc 100 metrów asfaltu by połączyć MATECZNIK z ulicą Bukową w Podkowie, która jest nowa, równa, i która posiada ślad rowerowy. Szkoda że tego nie połączono !!!
  Jak zwykle muszę się do czegoś przyczepić, ale takie sa fakty !!!

 6. Anonim pisze:

  Ciekawe kiedy będzie przebudowana ul. Krótka na której pląby z zębów wypadają…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły