Podkowa Leśna: Powstanie park & ride

Region

Wszystko na to wskazuje, że mieszkańcy Podkowy Leśnej i okolic niebawem będą mieli możliwość zaparkowania samochodu na parkingu działającym w systemie park & ride. Zawarte jest już porozumienie w tej sprawie pomiędzy Warszawską Koleją Dojazdową a władzami Podkowy. Miasto ma już gotowy  projekt inwestycji.

O przymiarkach do utworzenia parkingu park & ride przy stacji kolejki WKD w Podkowie Leśnej mówi się od co najmniej dwóch lat. Podobne parkingi są już m.in. w Grodzisku Mazowieckim i w Komorowie. Projekt uchwały, dotyczący wyrażenia zgody rady miasta na zawarcie porozumienia z zarządem WKD w sprawie tej inwestycji, został przyjęty przez radych jeszcze w poprzedniej kadencji.

Teraz sprawa zaczyna nabierać tempa, co potwierdza Grzegorz Lewandowski, kierownik referatu inwestycji Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej. – Projekt parkingu mamy już przygotowany. Został on już zatwierdzony przez konserwatora zabytków – mówi kierownik Lewandowski. Dodaje on, że kolejnym krokiem będzie skierowanie wniosku do wojewody o wydanie pozwolenia na budowę. – Gdy tylko je uzyskamy, a myślę, że będzie to w połowie kwietnia, przekażemy je zarządowi WKD, by mogli ogłosić przetarg na budowę parkingu i wyłonić wykonawcę – mówi Grzegorz Lewandowski, zaznaczając, że Podkowie zależy na tym, by parking park & ride powstał jak najszybciej.

Wolę jego utworzenia potwierdza Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Czekamy na przekazanie nam pozwolenia na budowę. Kiedy to nastąpi, ogłosimy przetarg – mówi. Informuje jednocześnie, że spółka ma zarezerwowane pieniądze na tę inwestycje. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.