Podkowa Leśna dofinansuje strażaków

Region

Przyjęcie uchwały w sprawie umieszczenia tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Warszawy oraz przyznanie dotacji dla powiatowej straży pożarnej to najważniejsze punkty XLIII sesji rady miasta Podkowa Leśna.

Radni, po krótkiej i merytorycznej dyskusji, przy dwóch głosach sprzeciwu przyjęli uchwałę w sprawie umieszczenia na budynku Pałacyku – Kasyna, przy ul. Lipowej 18, tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Warszawskim. Gdy w czasie dyskusji pojawiły się pewne głosy nawiązujące do historycznych uwarunkowań, burmistrz zaapelował do radnych: – Ta tablica ma nas łączyć, a nie dzielić. 
Miejscy rajcy zdecydowali też o zmianach w budżecie. Na wniosek burmistrza Andrzeja Kościelnego, 10 tys. zł dotacji przyznano powiatowej straży pożarnej. Włodarz uzasadniał wniosek o pieniądze dla strażaków tym, że PSP wykonuje w Podkowie dość dużo drobnych interwencji, m.in. takich jak usuwanie gałęzi, czy wypompowywanie wody z podtopionych po ulewach domostw. Te interwencje są bardzo kosztowne.
 – Nie mamy własnej ochotniczej straży, dlatego prośba komendanta o wsparcie finansowe, jest jak najbardziej zasadna – tłumaczył burmistrz Kościelny. Ostatecznie zadecydowano o przyznaniu dotacji. Pieniądze na ten cel przesunięto z funduszy przeznaczonych na oświetlenie w Podkowie Leśnej. 
W tzw. wolnych wnioskach radni dopytywali m. in. jak wyglądają przygotowania do zimy, z naciskiem na kondycję dachów budynków. Pojawił się też postulat o zamontowanie kamer monitorujących przy Miejskim Ośrodku Kultury. 
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.