Podkowa z dofinansowaniem na pumptrack

Podkowa Leśna

Fani jednośladów już zacierają ręce. W Podkowie Leśnej ma powstać tor rowerowy typu pumptrack. Miasto otrzymało dofinansowanie na inwestycję w kwocie blisko 105 tys. zł.

Mieszkańcy będą mogli spróbować nowych dyscyplin sportowych, a przy okazji popracować nad koordynacją ruchową. – Nazwa pumptrack pochodzi od „pompowania”, czyli techniki jazdy na rowerze góra-dół bez pedałowania. Na przystosowanym do tego torze można nabierać prędkości, pokonując kolejne muldy i wyprofilowane zakręty. Pumptrack w zależności od powierzchni z jakiej jest wykonany może też służyć rolkarzom i dzieciom (młodzieży) na hulajnogach. Jestem przekonany, że nowoczesny tor do pumptracku będzie znakomitym urozmaiceniem sportowej oferty w Podkowie Leśnej oraz zachęci mieszkańców do próbowania nowych aktywności – podaje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Cennym wsparciem dla miasta w wykonaniu toru będzie dofinansowanie w kwocie blisko 105 tys. zł, co stanowi 64 proc. inwestycji. Gdzie powstanie obiekt? – Myślimy o dwóch lokalizacjach: przy ul. Akacjowej i ul. Jeleniej. Wszystko zależy od tego, gdzie szybciej uda się się uzyskać zgody. W przypadku Jeleniej mamy dwie działki. Na jednej powstanie budynek miejski z archiwum oraz częścią komercyjną. Obok mógłby stanąć pumptrack – mówi nam Artur Tusiński.

Ze sportowych atrakcji na torze typu pumptrack mieszkańcy Podkowy będą mogli skorzystać w przyszłym roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.