Podkowa wysyła SMS-y

Podkowa Leśna

Praktycznie każdego dnia wysyłamy komuś wiadomość SMS, aby przekazać mu ważną informację. Tą drogą podążają również urzędy. Od stycznia system powiadamiania SMS działa w Podkowie Leśnej. Czy spotkał się z zainteresowaniem?

System powiadamiania SMS to dla wielu mieszkańców szansa, aby dowiedzieć się o tym, co dzieje się w mieście. Podkowianie dostają wiadomości o poważnych awariach, sytuacjach kryzysowych, utrudnieniach drogowych, imprezach kulturalnych, remontach oraz terminach odbioru opadów i płatności podatków. Są to sprawy istotne dla mieszkańców. W wielu przypadkach taka informacja pełni funkcję przypominającą, pozwala zaplanować sobie czas i przygotować się na utrudnienia.

W naszym regionie takim systemem posługuje się już kilka miejscowości. Podkowa Leśna dołączyła do tego grona w styczniu 2016 roku. – Na dzień dzisiejszy do programu przystąpiło już ok. 450 osób. W związku z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji mieszkańcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z odbieraniem wiadomości SMS, kosztów abonamentowych ani kosztów związanych z zapisaniem się lub wypisaniem się z Systemu Informowania Mieszkańców – przedstawia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Mieszkańcy nadal mogą zapisywać się do programu. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie miasta bądź pobrać go w urzędzie. Następnie należy złożyć go w sekretariacie urzędu lub przesłać go na adres Urzędu Miasta Podkowa Leśna: ul. Akacjowa 39/41, 05–807 Podkowa Leśna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.