Podkowa wygrywa ze starostwem w sądzie

Region

Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do skargi burmistrza Podkowy Leśnej na decyzję starosty grodziskiego dotyczącą braku przyjęcia zgłoszenia przebudowy ul. Kwiatowej w mieście-ogrodzie. Wyrok podważa też działania wojewody w tej sprawie.

O co dokładnie chodzi? – Mówiąc w skrócie starosta stał na stanowisku, że nie mamy dróg w rozumieniu prawa budowlanego, co podtrzymał wojewoda, ja natomiast wręcz przeciwnie – że nasze drogi, powstałe przed wojną są obiektami budowlanymi. Pisałem o tym w artykułach oraz biuletynie, szeroko informowały o sprawie media. Wyrok w mojej opinii jest miażdżący dla organów administracji i starosty i wojewody. Do dziś nie pojmuję dlaczego wojewoda dał się wpuścić w tę narrację grodziskiego starostwa powiatowego bez zweryfikowania faktów – informuje na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Sąd uznał, że skarga złożona przez włodarza Podkowy podlega uwzględnieniu, ponieważ zaskarżona decyzja została wydana z naruszeniem przepisów postępowania. – Sąd stwierdził, że podniesione przeze mnie zarzuty w postaci naruszenia przepisów postępowania są zasadne. Wojewoda Mazowiecki działający jako organ odwoławczy nie zgromadził całokształtu materiału dowodowego, który następnie powinien był rozpatrzyć i ocenić. Organ ten nie przedsięwziął także czynności niezbędnych do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz załatwienia sprawy, naruszając tym samym przepisy – dodaje Tusiński.

A jak w tym wszystkim „ma się” ulica Kwiatowa? – Stan dzisiejszy ulicy Kwiatowej państwo znacie, będąc przekonanym co do swoich racji doprowadziłem do jej przebudowy (w efekcie starosta przyjął zgłoszenie, po złożonej sprawie do sądu). W ciągu najbliższych tygodni pojawi się tam asfalt i roboty będą zmierzały ku końcowi. Ten wyrok jest wisienką na torcie – zaznacza podkowiański włodarz.

Starostwo powiatowe w Grodzisku na razie nie odniosło się oficjalnie do wyroku WSA.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.