Podkowa wprowadza zmiany do projektu

Podkowa Leśna

Prace nad projektem przebudowy węzła drogowego Kościelna/Modrzewiowa zakończone. Burmistrz wprowadził zmiany postulowane przez mieszkańców i przesłał dokument do starostwa powiatowego.

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w marcu. Wtedy to burmistrz miasta przedstawił koncepcję przebudowy węzła. W pierwotnej wersji projekt zakładał poprawę bezpieczeństwa wokół kościoła oraz szkoły społecznej KIK. Problemem trapiącym Podkowę jest parkowanie, dlatego też magistrat uwzględnił konieczność uporządkowania tej kwestii . Dodatkowo na Modrzewiowej nie obędzie się bez budowy odwodnienia.

Mieszkańcy również mieli swoje propozycje. Przede wszystkim zgłaszali uwagi dotyczące ilości środków technicznych wymuszających na kierowcach ograniczenie prędkości w rejonie skrzyżowania Kościelnej z Modrzewiową. Jedna z propozycji zakładała wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na Modrzewiowej. – Dużą dyskusję wywołała też możliwość parkowania na tych ulicach z poszanowaniem praw pieszego. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony –  podaje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Podkowiański włodarz wprowadził do projektu kilka zmian. Poprawiony dokument został przesłany do Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim. Teraz miasto musi cierpliwe czekać na otrzymanie wymaganych zgód. – Przychylając się do opinii większości na sali wprowadziłem do projektu zmiany polegające na zwiększeniu ilości progów zwalniających, zastosowaniu skrzyżowań wyniesionych oraz zaprojektowaniu „szykan”. W projekcie przewidziano miejsca postojowe dla niepełnosprawnych przy kościele, zatoczki parkingowe na wysokości szkoły oraz przejścia dla pieszych. Bezpośrednio pod szkołą wytypowano miejsca  kiss & ride – to miejsca specjalnie wyznaczone do tego, aby ułatwić podwiezienie dzieci do szkoły, gdzie można legalnie zatrzymać się na 2 minuty, „dać buziaka na do widzenia” i wysadzić ucznia bezpiecznie przy wejściu. Miejsca parkingowe wyznaczone w poboczach mają być wykonane z geokraty, która ma zastosowanie przy konstrukcji nawierzchni parkingów dla lekkich pojazdów – wyjaśnia Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.