Podkowa w oku kamery

Podkowa Leśna

W mieście-ogrodzie pojawiły się cztery kamery monitoringu. Władze Podkowy Leśnej chcą rozwijać system tego typu rejestratorów.

Montaż kamer w połowie grudnia zapowiadał burmistrz Artur Tusiński. – Podczas poprzedniej kadencji i obecnej na sesjach i posiedzeniach komisji Rady Miasta powracał temat monitoringu miejskiego. Ze wszystkich informacji jakie do nas na ten temat docierają wynika, że w strefach objętych zasięgiem kamer następuje radykalne zmniejszenie wybryków chuligańskich, kradzieży, niszczenia mienia, wzrasta przestrzeganie zasad ruchu drogowego – wyjaśniał podkowiański włodarz.

– Monitoring miejski nie jest tylko narzędziem ułatwiającym rozstrzyganie spraw związanych z wykroczeniami, przestępstwami karnymi, ale także jest pomocny w zabezpieczaniu imprez sportowych i kulturalnych, czy też jest użyteczny w szybkiej ocenie sytuacji na ulicach, skrzyżowaniach – dodał.

Rejestratory w centrum miasta już działają. W przyszłym roku pojawią się kolejne. – W przyszłorocznym budżecie przewidziałem 100 tys. zł na kontynuowanie prac związanych z rozbudową sieci monitorowania miasta. Mam nadzieję, że znacznie to poprawi poziom bezpieczeństwa mieszkańców i ułatwi policji czynności dochodzeniowe – informuje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.