Podkowa przyjazna rowerzystom

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna otrzymała certyfikat w konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. – Ciągle inwestujemy w rozwój infrastruktury rowerowej – mówi burmistrz miasta ogrodu.

W 6. edycji konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie od 3 do 10 tys. mieszkańców doceniona została Podkowa Leśna. – Ktoś z urzędu zasugerował, że moglibyśmy spróbować swoich sił w konkursie. Postanowiliśmy zaistnieć i zaprezentować nasze praktyki rowerowe. Nasz udział zakończył się powodzeniem. Dostaliśmy informację, że otrzymaliśmy certyfikat, ale odbierzemy go w połowie września – tłumaczy Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Celem wspomnianego konkursu jest zebranie informacji uwzględniających potrzeby rowerzystów i stawiających na aktywny tryb życia. – Odbywa się u nas wiele wycieczek i rajdów. Powstają ścieżki rowerowe, nie brakuje ciekawych szlaków, więc mamy czym się pochwalić. Nawet te wymalowane rowerki, które stały się tematem sporu sądowego świadczą o naszym zaangażowaniu w promocję aktywności. W ramach budżetu obywatelskiego powstaje wiata rowerowa na terenie szkoły. Tych działań jest wiele, co zostało zauważone – podkreśla Artur Tusiński.

Włodarz Podkowy ma również pomysł, jak wykorzystać szlaki rowerowe zimą. – Co prawda ostatnio ze śniegiem bywało różnie, ale chciałbym przygotować szlaki narciarstwa biegowego w Lesie Młochowskim – dzieli się z nami burmistrz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.